"Popełniałem błędy. Wiem, z czego to wynikało". Szczera ocena Lewandowskiego. Przyznał, co zmienił w tym roku
FC Barcelona w niedzielnym hicie La Liga pokonała 3:0 Atletico Madryt. Duża w tym zasługa Roberta Lewandowskiego, który przed kamerami Eleven Sports przyznał, że od tego roku mocno zmienił podejście do treningów.
"Blaugrana" rozegrała jedno z najlepszych spotkań w tym roku. "Lewy" na Wanda Metropolitano nie tylko trafił do siatki, ale asystował też przy golach Joao Felixa oraz Fermina Lopeza.
- Z przebiegu spotkania było bardzo dobrze. Zdawaliśmy sobie sprawę, jak trudny to jest teren. Od pierwszej minuty kontrolowaliśmy spotkanie. Strzeliliśmy pierwszą bramkę - ocenił Lewandowski.
- W drugiej połowie staraliśmy się to podtrzymać i stwarzać kolejne sytuacje. Mam wrażenie, że czasami im gramy łatwiej, tym gramy lepiej. Czasami decyzje łatwiejsze, które podejmujemy, powodują, że później strzelamy bramki - przyznał.
Napastnik przed kamerami Eleven Sports nie krył, że od tego roku zmienił podejście do treningów. To ono było według Lewandowskiego kluczem do lepszej dyspozycji.
- Myślę, że wiem z czego to wynikało. W mojej karierze te momenty były krótkie i też pewnie wiele czynników na to wpłynęło. Uważam, że też było to spowodowane poczuciem fizycznym. Od tego roku zmiana treningów, zmiana podejścia indywidualnego pode mnie, czego potrzebuję, dały mi to, że czuję się pewnie fizycznie. Reszta łatwiej przychodzi. Tamten rok był ciężki. Popełniałem błędy, nauczyłem się i wyciągnąłem wnioski - powiedział.
Teraz snajper myśli już o barażach o EURO 2024. W czwartek reprezentacja Polski zmierzy się z Estonią. Lewandowski nie ma wątpliwości, że biało-czerwoni poradzą sobie z tym rywalem.
- Mam takie wewnętrzne poczucie, że będzie dobrze. Mocno w to wierzę. Musimy dobrze wejść w mecz, grać to, co chcemy, nie dać przeciwnikowi zbyt wiele swobody, tylko mieć to pod kontrolą - podkreślił.