Polski piłkarz zadebiutował w MLS! Jego zespół wygrywa [WIDEO]

Mateusz Sobczak / pressfocus
W połowie sierpnia Dominik Marczuk zamienił Jagiellonię Białystok na Real Salt Lake. Na debiut w nowych barwach nie musiał on długo czekać. Ten stał się faktem w nocy z soboty na niedzielę.
Bardzo udany sezon w Ekstraklasie, który został zwieńczony tytułem mistrza Polski, sprawił, że Dominik Marczuk trafił na radar kilku zagranicznych klubów. Ofert za Polaka nie mogło brakować.
Finalnie 20-latek przyjął propozycję ze strony Realu Salt Lake. Do MLS trafił on za 1,5 mln euro. Tyle też wynosiła jego klauzula w kontrakcie umieszczona podczas zawierania współpracy z Jagiellonią Białystok.
Swój pierwszy mecz po przenosinach do MLS Marczuk obejrzał z wysokości trybun. Na oficjalny debiut nie musiał jednak długo czekać. Na murawie zameldował się on w nocy z soboty na niedzielę.
Młodzieżowy reprezentant Polski wszedł na boisko w 62. minucie meczu z New England Revolution. Jego zespół wygrał ten mecz 2:0.
Na listę strzelców po stronie Realu Salt Lake wpisali się Julio Santos oraz Philip Quinton. Polak nie miał wpływu na wynik końcowy.
Kolejna szansa na pierwsze liczby w barwach ekipy MLS już 15 września. Zespół Marczuka zagra z Houston Dynamo. Piłkarzem tego klubu jest Sebastian Kowalczyk, który w przeszłości grał dla Pogoni Szczecin.
Piotr Sidorowicz 01 Sep · 09:12