Marcin Bułka odchodzi z Chelsea. Podpisał kontrakt z innym gigantem

Marcin Bułka odchodzi z Chelsea. 19-letni bramkarz będzie zawodnikiem PSG.
O odejściu Bułki z Chelsea powiedział Mateusz Borek w trakcie programu "Misja Futbol". Nazwę nowego pracodawcy młodzieżowego reprezentanta Polski ujawnił na Twitterze doskonale poinformowany użytkownik Janekx89.
Polak zmieni klub na zasadzie wolnego transferu. Jego kontrakt z Chelsea obowiązuje do 30 czerwca.
Bułka trafił do Chelsea w 2016 roku. W pierwszej drużynie grał tylko w meczach towarzyskich. W trakcie przygotowań do obecnego sezonu kilka szans dał mu trener Maurizio Sarri. Jeszcze jesienią Bułka deklarował, że chce zostać pierwszym bramkarzem Chelsea i jest już gotowy do gry na szczeblu Premier League, ale w ciągu sezonu zaliczył zaledwie kilka występów w klubowych rezerwach.
Trudno się spodziewać, by w następnych rozgrywkach polski bramkarz miał więcej okazji do zaprezentowania swoich umiejętności. W kadrze PSG są tacy fachowcy jak Alphonse Areola i Gianluigi Buffon. Co prawda kontrakt Włocha wygasa po sezonie, ale strony rozmawiają na temat jego przedłużenia. Mistrzowie Francji są też stale łączeni z Davidem De Geą z Manchesteru United.