Polonia uniknęła spadku! Bohaterski gol na wagę utrzymania [WIDEO]

screen/Polsat Sport
Poznaliśmy ostatniego spadkowicza z Fortuna 1 Ligi. W kolejnym sezonie Resovia Rzeszów będzie rywalizowała na trzecim poziomie rozgrywkowym. Zespół ten stracił szansę na utrzymanie po zwycięstwie Polonii Warszawa 2:1 ze Stalą Rzeszów.
Przed ostatnią kolejką Resovia zajmowała miejsce w strefie spadkowej. Jej strata do Polonii Warszawa wynosiła jeden punkt. Równolegle "Czarne Koszule" mierzyły się ze Stalą Rzeszów.
Resovia szybko zabrała się do pracy. W 11. minucie do siatki trafił Marcin Urynowicz, wykorzystując niepewne zachowanie Bartłomieja Gradeckiego.
W 18. minucie Mateusz Bondarenko odnalazł się pod bramką "Nafciarzy". Obrońca uderzył jednak obok słupka. W odpowiedzi Jesper Westermark został zablokowany.
W 39. minucie Westermark trafił do siatki. Gol Szweda nie został jednak uznany, ponieważ pomógł sobie ręką przy przyjęciu piłki. Do przerwy Resovia prowadziła 1:0.
Na początku drugiej połowy Łukasz Sekulski huknął w poprzeczkę. Na kwadrans przed końcem meczu do remisu doprowadził Westermark.
W samej końcówce Resovia przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę. Komplet punktów zapewnił Filip Mikrut.
Resovia wygrała, ale i tak spadła z ligi, zajmując 16. miejsce. Wszystko z powodu rozstrzygnięć w meczu Polonii Warszawa.
W międzyczasie Polonia Warszawa wygrała 2:1 ze Stalą Rzeszów i zapewniła sobie utrzymanie. Już w 6. minucie wynik spotkania otworzył Krzysztof Koton.
Stal początkowo nie miała pomysłu na grę ofensywną. W pierwszych 25 minutach gospodarze z Rzeszowa nie oddali ani jednego celnego strzału.
Po dwóch kwadransach nastąpił przełom. Znakomitym strzałem popisał się Szymon Kądziołka, doprowadzając do remisu.
Polonia wyglądała tak, jakby w ogóle nie spodziewała się trafienia rywali. W kolejnych minutach gra "Czarnych Koszul" była chaotyczna i nieskładna. Stołeczni wiedzieli, że przy remisie mogą spaść na trzeci poziom rozgrywkowy.
Dopiero w 71. minucie Polonia odzyskała prowadzenie. Bohaterem został Bartosz Biedrzycki.
Polonia wygrała 2:1 i zakończyła sezon na 15. miejscu w tabeli.
Adam Kłos26 May · 17:01