Polacy zmietli rywali. Pogrom w eliminacjach EURO

Marta Badowska / pressfocus
Reprezentacja Polski do lat 19 zaczęła walkę o awans do mistrzostw Europy od wysokiego zwycięstwa. Rówieśników z Malty rozbiła aż 6:0.
Polacy byli zdecydowanymi faworytami, ale do przerwy strzelili tylko dwa gole. Skutecznością błysnął Daniel Mikołajewski z Zagłębia Lubin, który z bliska wykończył dwie akcje biało-czerwonych. Pecha przed przerwą miał Jan Faberski z Ajaksu, który dwukrotnie obił słupek bramki rywali.
Polacy bardziej skuteczni byli w drugiej odsłonie, w której cztery razy skarcili Maltańczyków. Jeszcze dwa gole strzelili gracze Zagłębia: najpierw do siatki strzelił Igor Orlikowski, a następnie hat-tricka skompletował Mikołajewski.
Biało-czerwoni mieli olbrzymią przewagę, do końca meczu zagrażali bramce rywali. Trafili do niej jeszcze dwa razy. Wynik ustalili Alan Rybak i Kacper Nowakowski
Turniej pierwszej fazy eliminacji jest rozgrywany w Mielcu i Stalowej Woli. W drugim środowym meczu Turcja rozbiła Gibraltar aż 7:0. Słabsza z tych drużyn będzie kolejnym rywalem Polaków. Mecz odbędzie się w sobotę.
To był bardzo dobry dzień dla juniorskich reprezentacji Polski. Wysoko wygrała też drużyna do lat 17. O jej wyczynie piszemy TUTAJ.
Marcin KarbowskiDzisiaj · 20:17
Źródło: tvpsport.pl