Pokaz siły Holandii! Totalna deklasacja [WIDEO]

ANP / pressfocus
Holandia w ćwierćfinale mistrzostw Europy. "Oranje" awansowali po zwycięstwie 3:0 z Rumunią. Piękny sen ekipy Eduarda Iordanescu dobiegł końca.
Na początku meczu doszło do groźnego starcia Denzela Dumfriesa z Ianisem Hagim. Skrzydłowy musiał być opatrywany, ponieważ rozciął skórę na głowie. Po kilku minutach gracz Rangers zdołał wrócić do rywalizacji.
Xavi Simons był autorem pierwszego celnego strzału w tym spotkaniu. Florin Nita złapał piłkę po próbie Holendra z dystansu. W odpowiedzi Dennis Man zszedł na lewą nogę, po czym huknął w trybuny.
W 20. minucie Cody Gakpo otworzył wynik meczu. Skrzydłowy przeprowadził solową akcję zakończoną skutecznym strzałem przy bliższym słupku. Był to jego trzeci gol podczas EURO 2024. Wcześniej gracz Liverpoolu trafił z polską i Austrią.
Holandia chciała pójść za ciosem. W kolejnej akcji Memphis Depay wpadł w pole karne, gdzie został kapitalnie zatrzymany przez Radu Dragusina. W 31. minucie stoper Tottenhamu ponownie uratował swój zespół.
W 38. minucie na murawie zameldował się Bogdan Racovitan z Rakowa Częstochowa. Musiał on zmienić Vasile Mogosa, który doznał urazu głowy.
Tuż przed przerwą tragicznie w polu karnym zachował się Xavi Simons. Zawodnik PSG zwlekał z oddaniem strzału w polu karnym. Kiedy już kopnął piłkę, to ta przeleciała obok słupka. Po pierwszej połowie Holandia prowadziła różnicą jednej bramki.
Ronald Koeman nie był zadowolony z postawy Stevena Bergwijna. W 46. minucie skrzydłowego zmienił Donyell Malen.
W 48. minucie Verbruggen czujnie wybił piłkę po mocnym dograniu Stanciu z rzutu wolnego. Następnie znów zaatakowali Holendrzy. Racovitan ofiarnie zablokował Reijndersa. "Oranje" domagali się jeszcze odgwizdania rzutu karnego, ale sędzia uznał, że stoper odbił futbolówkę, mając rękę przy ciele.
W 54. minucie znów zakotłowało się w polu karnym Rumunii. Racovitan wybił piłkę sprzed linii bramkowej, uniemożliwiając Depayowi strzelenie gola. Niedługo potem Reijnders uderzył obok słupka.
W 63. minucie Gakpo ponownie trafił do siatki. Po analizie VAR gol został jednak anulowany z powodu spalonego.
Holendrzy nadal szukali drugiego trafienia. Dobrej okazji nie wykorzystał Veerman, który uderzył obok bramki. Następnie Depay nie zdołał zamknąć akcji po dośrodkowaniu Dumfriesa. W 80. minucie Marin wyręczył Nitę, blokując Gakpo.
Holandia napierała i dopięła swego. Gakpo efektownie ograł Dragusina przy linii końcowej, dograł do Malena, który wykończył akcję.
Swojego gola szukał też Depay. W 85. minucie napastnik uderzył w trybuny. Wynik meczu ustalił jednak Malen. W doliczonym czasie gry przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, po czym z zimną krwią trafił do siatki.
Holandia finalnie wygrała 3:0. W ćwierćfinale zmierzy się ze zwycięzcą starcia Austria - Turcja.
Adam Kłos02 Jul · 19:53