Piłkarz Realu boi się o mundial. Obawia się, że zabraknie go w kadrze

Piłkarz Realu boi się o mundial. Obawia się, że zabraknie go w kadrze
Źródło: Cordon / PressFocus
Endrick minionego lata przeniósł się do Realu Madryt. W drużynie "Królewskich" nie grał jak dotąd zbyt często. Piłkarz obawia się, czy nie znajdzie to przełożenia na powołania do reprezentacji Brazylii.
18-latek rozegrał dotąd 13 meczów w seniorskiej kadrze "Canarinhos". W tym czasie strzelił trzy gole. Wziął udział między innymi w zeszłorocznym Copa America.
Dalsza część tekstu pod wideo
Odkąd trafił do Realu, tylko trzykrotnie wystąpił w kadrze narodowej. W listopadzie brakło nawet dla niego miejsca wśród powołanych.
W marcu Endrick znalazł się w drużynie, ale niedany mecz z Kolumbią przesiedział w całości na ławce rezerwowych. Napastnik obawia się, czy nie straci miejsca w kadrze na najbliższy mundial.
Snajper szczerze przyznał to w ostatniej rozmowie z Romario. Jednocześnie hiszpańskie media podkreślają, że Endrick nie zamierza latem opuszczać Realu. Liczy, iż będzie ogrywał coraz istotniejszą rolę w klubie oraz w kadrze.
- Szczerze mówiąc coraz częściej myślę o mistrzostwach świata. Obawiam się o to, że zabraknie mnie na tym turnieju. Martwię się - przyznał Endrick.
- Moim marzeniem jest uczestnictwo w mistrzostwach świata. Trudno mi nawet o tym mówić. Chcę pomóc Brazylii w wygraniu szóstego pucharu - powiedział.
Redakcja meczyki.pl
Maciej Pietrasik24 Mar · 16:14
Źródło: Fabrizio Romano

Przeczytaj również