Piękny gol Kądziora dał wygraną Piastowi. Trafił w samo okienko [WIDEO]

Screen z X
Na zakończenie sobotniej rywalizacji w PKO Ekstraklasie Piast Gliwice pokonał 1:0 Zagłębie Lubin. Pięknym trafieniem na wagę trzech punktów popisał się w pierwszej połowie Damian Kądzior.
Na pierwszy celny strzał w tym meczu czekaliśmy do 13. minuty. Wówczas po dośrodkowaniu Luisa Maty szczęścia próbował Mateusz Wdowiak, ale trafił prosto w dobrze ustawionego Placha.
Pięć minut później bramkarz Piasta po kolejnym strzale Wdowiaka musiał wysilić się zdecydowanie bardziej, ale znów był górą. Niecelnie uderzał z kolei Vaclav Sejk.
Na odpowiedź Piasta trzeba było nieco poczekać, ale od razu była to odpowiedź skuteczna. Pięknym strzałem w samej końcówce pierwszej połowy popisał się Damian Kądzior. Były reprezentant Polski trafił w samo okienko.
Po przerwie Zagłębie próbowało odrobić straty. "Miedziowi" domagali się rzutu karnego, reklamując zagranie ręką Grzegorza Tomasiewicza. Sytuację analizował VAR, lecz "jedenastki" nie było.
Później w rolach głównych występowali obaj bramkarze. Najpierw Plach zatrzymał Tomasza Pieńkę, a później Dominik Hładun obronił strzał Michaela Ameyawa.
W końcówce tempo spotkania spadło. Ostatecznie kibice w Gliwicach nie doczekali się kolejnych goli. Mieli jednak powody do radości, bo Piast wygrał z Zagłębiem 1:0.
Maciej Pietrasik24 Aug · 22:11