Piękne! Strzelił gola i spełnił prośbę chorego kibica [WIDEO]

Screen/X
Kerem Akturkoglu zdobył hat-tricka w meczu Turcji z Islandią. Po jednej z bramek wykonał on specjalną cieszynkę, którą zadedykował chłopakowi choremu na Zespół Downa. Film ten szybko podbił internet.
Reprezentacja Turcji rozbiła Islandię (3:1) w drugiej kolejce Ligi Narodów. Bohaterem drużyny znad Bosforu został Kerem Akturkoglu. Nowy piłkarz Benfiki pokonywał bramkarza rywali aż trzy razy.
Wynik spotkania rozgrywanego w Izmirze został otwarty już w drugiej minucie meczu. Akturkoglu skorzystał z dogrania Umuta Nayira i zdobył bramkę na 1:0. Islandia potrafiła jednak dojść do głosu.
Jeszcze przed przerwą do remisu (1:1) doprowadził Victor Palsson. Finalnie było to za mało, aby powalczyć z dobrze dysponowaną Turcją. Losy tego pojedynku rozwiązały się w drugiej części meczu.
Kolejne dwie bramki zdobyte przez Akturkoglu sprawiły, że zespół znad Bosforu powiększył swój dorobek w Lidze Narodów o trzy punkty. Przy odrobinie szczęścia zawodnik Benfiki mógł kończy to starcie z czterema trafieniami. Jeden z goli nie został jednak uznany z powodu ofsajdu.
Mimo to 25-latek mógł mieć powody do zadowolenia. Jedną z bramek zadedykował on nawet kibicowi choremu na Zespół Downa. Zaraz po umieszczeniu piłki w siatce Akturkoglu ruszył do linii bocznej, po czym wykonał gest przypominający ruch różdżką. Nie był to jednak przypadek.
Przed meczem Turek spotkał się ze wspomnianym kibicem. Na udostępniony przez piłkarza filmiku widać, że ubrany w koszulkę Galatasaray chłopak poprosił go, aby właśnie w ten sposób celebrował on swoją bramkę w kadrze. Wygląda na to, że 25-latek słowa dotrzymał.
Piotr Sidorowicz 11 Sep · 07:32
Źródło: Kerem Akturkoglu