Piękna asysta Viniciusa i wygrana Realu. "Królewscy" lepsi od Chelsea [WIDEO]

Screen z X
Real Madryt w ostatnim meczu podczas amerykańskiego tournee wygrał 2:1 z londyńską Chelsea. Bramki Lucasa Vazqueza i Noniego Madueke padły po sporych błędach obu drużyn.
Początkowo to "Królewscy" mieli zdecydowaną przewagę, co dość szybko przełożyło się na gole. W 19. minucie Rodrygo dograł do Brahima Diaza, ten obsłużył Lucasa Vazqueza, a po strzale Hiszpana piłka odbiła się od nóg obrońcy Chelsea i wtoczyła się do bramki przy słupku.
Osiem minut później było już 2:0. Tym razem znakomitą asystę zaliczył Vinicius Junior. Brazylijczyk podał do Brahima, który minął bramkarza i z ostrego kąta podwyższył wynik.
Przed przerwą bramkę kontaktową zdobyła Chelsea. Noni Madueke wykorzystał nieporozumienie Thibaut Courtois z jednym ze stoperów i głową skierował futbolówkę do siatki.
Po przerwie belgijskiego golkipera zastąpił Andrij Łunin. Ukrainiec szybko musiał się wykazać, gdy stanął oko w oko z Nkunku, ale to on był górą w tym pojedynku.
W drugiej części spotkania tempo gry wyraźnie spadło. "Królewscy" popisywali się ładnymi technicznymi sztuczkami, lecz klarownych sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo.
Podopieczni Carlo Ancelottiego w ostatnim sparingu przed sezonem wygrali jednak 2:1. Teraz czeka ich mecz o Superpuchar Europy, który za tydzień zostanie rozegrany na PGE Narodowym w Warszawie.