Piątek z golem, ale media doceniły też innego Polaka. "Rósł wraz z upływem czasu"

Piątek z golem, ale media doceniły też innego Polaka. "Rósł wraz z upływem czasu"
Piotr Matusewicz / PressFocus
Krzysztof Piątek strzelił gola dla Fiorentiny w wygranym 2:1 meczu ze Spezią, ale nie otrzymuje bardzo wysokich not od mediów. Dostrzeżono za to solidny występ Jakuba Kiwiora.
Włoskie media różnią się w ocenie Polaków. Tamtejszy oddział Eurosportu najwyżej ocenił Jakuba Kiwiora, który otrzymał 6,5. Krzysztofowi Piątkowi przyznano 6, a Arkadiuszowi Recy - 5,5.
Dalsza część tekstu pod wideo
- Na początku meczu pozostawał w cieniu, ale rósł wraz z upływem czasu i wykonywał ważne interwencje - oceniono Kiwiora.
Portal "TuttomercatoWeb" widział grę polskich piłkarzy w inny sposób. Reca dostał od niego 5, Kiwior- 6, a Piątek - 6,5.
- Z rzutu karnego trafił w słupek. Był jednak w centrum akcji, szukany przez kolegów. Rozgrzeszony dzięki pierwszej bramce w lidze dla Fiorentiny - napisano o Piątku.
Dziennik "La Nazione" przyznał Recy 5, Kiwiorowi - 5,5, a Piątkowi - 6,5.
- Kolejny po meczu z Atalantą błąd z rzutu karnego. Zrehabilitował się strzelając gola, przy którym dostał nagrodę za ustawienie w polu karnym. Zaangażowany w dialog z kolegami z drużyny - podsumowano grę napastnika Fiorentiny.
"La Gazzetta dello Sport" najsłabiej oceniła Recę, który i tym razem otrzymał 5. Piątek i Kiwior zdaniem redakcji zasłużyli na 6,5.
- Wspaniale zatrzymał strzał głową Milenkovicia. Był cenny w pomocy - pochwalono grę drugiego z nich.
Redakcja meczyki.pl
Marcin Karbowski15 Feb 2022 · 07:54
Źródło: Eurosport, La Gazzetta dello Sport, La Nazione, TuttomercatoWeb

Przeczytaj również