Piątek pozamiatał! Hat-trick po wejściu z ławki [WIDEO]

Krzysztof Piątek znów imponuje w lidze tureckiej. Zawodnik Basaksehiru strzelił trzy gole w drugiej połowie rywalizacji z Antalyasporem.
Piątek rozpoczął to spotkanie na ławce rezerwowych. Już w 2. minucie Antalyaspor objął prowadzenie. Asystę przy bramce Sama Larssona zanotował Jakub Kałuziński, o czym szerzej pisaliśmy TUTAJ.
Jeszcze w pierwszej połowie Larsson skompletował dublet. Tuż przed przerwą bramkę kontaktową zdobył Joao Figueiredo.
W drugiej części spotkania na murawie zameldował się Krzysztof Piątek. W 62. minucie do remisu doprowadził Deniz Turuc.
W 64. minucie Piątek strzelił efektownego gola głową. W popisowym stylu wykorzystał centrę Oliviera Kemena.
Osiem minut później Piątek skompletował dublet. Tym razem skończył akcję po podaniu Lucasa Limy z prawego skrzydła.
Polak nie zamierzał się zatrzymywać. W 80. minucie znów odnalazł się w polu karnym i strzałem pod poprzeczkę pokonał bezradnego Kenana Piricia.
Piątek właściwie w pojedynkę zapewnił drużynie komplet punktów. Basaksehir wygrał 5:2 i awansował na czwarte miejsce w tabeli.
W tym sezonie "Pio" wystąpił w dziewięciu spotkaniach Basaksehiru. Zanotował w nich osiem bramek i jedną asystę.
Strzelecka forma 29-latka jest dobrym prognostykiem przed nadchodzącym zgrupowaniem reprezentacji Polski. Michał Probierz powołał Piątka na mecze ze Szkocją i Chorwacją.