"Pewnego dnia chciałbym tam zagrać". Gwiazda Napoli z jasnym planem. Zdecydowana deklaracja piłkarza
Victor Osimhen jest jedną z największych gwiazd Napoli, ale media regularnie łączą Nigeryjczyka z innymi klubami. W rozmowie ze Sky Sport Italia snajper otwarcie przyznał, że kiedyś chciałby zagrać w Premier League. Na razie ma jednak inny plan.
W zeszłym sezonie napastnik "Azzurrich" sięgnął po koronę króla strzelców Serie A. W obecnych rozgrywkach nie jest już tak skuteczny, lecz z siedmioma trafieniami na koncie pozostaje najskuteczniejszym zawodnikiem Napoli.
Nigeryjczyk pod koniec zeszłego roku przedłużył kontrakt z mistrzami Włoch. Jego obecna umowa obowiązuje do czerwca 2026 roku. Wiele wskazuje jednak na to, że napastnik opuści Neapol nieco szybciej.
Chętnych na jego usługi nie brakowało już minionego lata. Wówczas Aurelio De Laurentiis dyktował jednak zaporową cenę i do transferu na razie nie doszło.
W rozmowie ze Sky Sport Italia Osimhen przyznał, że chciałby kiedyś zagrać w Premier League. Wygląda jednak na to, że na razie nie trafi do Anglii. Tak wynika przynajmniej z jego najnowszej wypowiedzi.
- Oczywiście, pewnego dnia definitywnie chciałbym zagrać w Premier League. Ale na razie mam inne plany na moją karierę. Kiedy nadejdzie czas, wszyscy się o nich dowiedzą - zadeklarował Osimhen.
W tym sezonie Nigeryjczyk rozegrał 18 meczów w Napoli, licząc wszystkie oficjalne rozgrywki. W tym czasie ośmiokrotnie wpisał się na listę i zaliczył trzy asysty. Niemiecki Transfermarkt wycenia go na 110 milionów euro.