Padł rekord Premier League! Specjaliści od goli w 1. minucie

Screen/X
Piłkarze Brentford znów to zrobili! Na pierwszą bramkę w meczu z West Hamem wystarczyło poczekać minutę. Drużyna Thomasa Franka zapisała się tym samym na kartach historii Premier League.
Sobotni mecz z West Hamem nie mógł rozpocząć się lepiej dla Brentford. Już w 1. minucie tego starcia jego wynik otworzył Bryan Mbeumo. Kameruńczyk umieścił piłkę w siatce po pięknym strzale z woleja.
Szybko zdobyta bramka w wykonaniu podopiecznych Thomasa Franka nie była pierwszą w ostatnim czasie. To już trzeci przypadek w miesiącu.
Po raz pierwszy Brentford otworzyło rezultat starcia zaraz po premierowym gwizdku przy okazji rywalizacji z Manchesterem City. Na listę strzelców wpisał się wówczas Yoane Wissa, lecz na wiele się to nie zdało. Dublet Erlinga Haalanda dał cenny triumf mistrzom Anglii (2:1).
Tydzień później sytuacja powtórzyła się w pojedynku z Tottenhamem. Strzelanie na obiekcie "Kogutów" rozpoczął Bryan Mbeumo, jednak do głosu znów doszli rywale, którzy finalnie wygrali ten mecz 3:1.
Gol strzelony w 1. minucie z West Hamem sprawił, że Brentford stało się pierwszym klubem w historii Premier League, który dokonał tego wyczynu po raz trzeci z rzędu. Nikt wcześniej tego nie zrobił.
Piotr Sidorowicz 28 Sep · 17:03