Oto rywal Lecha Poznań w kolejnej rundzie eliminacji do LKE. Kompletna deklasacja w rewanżu

Łukasz Laskowski/Pressfocus
Lech Poznań poznał rywala w trzeciej rundzie eliminacji do Ligi Konferencji Europy. "Kolejorz" zmierzy się ze Spartakiem Trnawa, który wyeliminował ekipę FK Auda.
Pierwsza odsłona dwumeczu Słowaków z Łotyszami zakończyła się wynikiem 1:1. Tydzień temu Spartak objął prowadzenie po trafieniu Sebastiana Kosy. Jeszcze w pierwszej połowie czerwoną kartkę obejrzał jednak Nicolas Gorosito. Auda wykorzystała grę w przewadze i doprowadziła do remisu za sprawą bramki Reginaldo Ramiresa.
Dziś zespół z Trnawy udowodnił wyższość nad rywalami. Już po pierwszej połowie Spartak prowadził różnicą trzech bramek za sprawą trafień Erika Daniela, Marco Djuricina i Lukasa Stetiny.
W drugiej połowie Słowacy dobili rywali. Czwartego gola strzelił Roman Prochazka, były zawodnik Górnika Zabrze. Honorową bramkę dla FK Auda zdobył Manyumow Achol.
Spartak wygrał 4:1, dzięki czemu zmierzy się z Lechem w trzeciej rundzie eliminacji do Ligi Konferencji Europy. "Kolejorz" pokonał Żalgiris Kowno 5:2 dwumeczu, o czym więcej piszemy TUTAJ.
Mecze kolejnej fazy eliminacji do Ligi Konferencji Europy odbędą się 10 i 17 sierpnia. Z kolei już w najbliższy poniedziałek zespoły poznają potencjalnych przeciwników w czwartej rundzie.
Adam Kłos03 Aug 2023 · 19:23