Ostra bójka po meczu EURO. Sędzia rozdawał kartki [WIDEO]

Screen/Twitter
Zaraz po zakończeniu meczu pomiędzy Czechami i Turcją doszło do ostrej awantury na boisku. Do akcji musieli wkroczyć sędziowie, którzy ukarali kilku piłkarzy żółtymi oraz czerwonymi kartkami.
Faza grupowa EURO 2024 dobiegła końca. Do 1/8 finału mistrzostw Europy awansowała Turcja. Na zakończenie zmagań pokonała ona Czechów (2:1). Gol na wagę triumfu padł w 94. minucie meczu.
Od samego początku atmosfera panująca na boisku była bardzo napięta. Już w 20. minucie z boiska wyleciał Antonin Barak. Czeski pomocnik otrzymał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę za faul.
Emocje sięgnęły zenitu zaraz po końcowym gwizdku. Bramka Cenka Tosuna, która dała reprezentacji Turcji zwycięstwo, rozwścieczyła Czechów. Po meczu piłkarze skoczyli sobie do gardeł.
W wyniku zaistniałej sytuacji konieczna była interwencja arbitra. Zespół sędziowski zaczął rozdzielać zawodników obu zespołów. Za skandaliczne zachowanie czerwoną kartkę obejrzał Tomas Chory.
Na indywidualne upomnienia w postaci żółtych kartek zapracowali natomiast Kaan Ayhan, Orkun Kokcu, Arda Guler i Tomas Soucek.
Zwycięstwo odniesione przez Turcję w meczu z Czechami (2:1) sprawia, że kadra znad Bosforu wywalczyła awans do 1/8 finału EURO 2024. W rundzie pucharowej zespół ten zmierzy się z Austrią.
Piotr Sidorowicz 26 Jun · 23:13
Źródło: Twitter