Roman Kołtoń skomentował osławioną wypowiedź Michniewicza. "Stał się tego zakładnikiem"

Roman Kołtoń skomentował osławioną wypowiedź Michniewicza. "Stał się tego zakładnikiem"
Cao Can / press focus
Roman Kołtoń odniósł się do wypowiedzi Czesława Michniewicza na temat statystyk reprezentacji Polski na mistrzostwach świata. - On jest zakładnikiem tego zdania - powiedział dziennikarz "Prawdy Futbolu".
Przed tygodniem reprezentacja Polski zakończyła swój udział w mistrzostwach świata. Biało-czerwoni przegrali 1:3 z Francją, odpadając na etapie 1/8 finału. Był to najlepszy wynik polskiej kadry na mundialu od 1986 roku.
Dalsza część tekstu pod wideo
Choć wieloletnia klątwa została przerwana, wielu ekspertom nie podobał się styl gry reprezentacji. W programie "Pogadajmy o Piłce" na kanale Meczyki (YouTube) Roman Kołtoń odniósł się do wypowiedzi selekcjonera odnośnie statystyk.
- On jest zakładnikiem zdania, że statystyki w ogóle go nie interesują. Jest wyświetlona najprostsza plansza jakichś statystyk meczowych Piotra Zielińskiego - Czesław Michniewicz w normalnej dyspozycji opowiedziałbym, jak można i należy korzystać z Zielińskiego. A on się oburza i mówi, że "statystyki nie, pan rozmawia o liczbach, pan się na tym nie zna, pan nie był w szatni piłkarskiej"... - przekazał.
Reprezentacja Polski na mundialu w Katarze w czterech rozegranych spotkaniach strzeliła trzy gole. Autorami bramek byli Piotr Zieliński i Robert Lewandowski, który dwukrotnie pokonywały bramkarzy rywali.
Cały program "Pogadajmy o Piłce" możecie obejrzeć poniżej:
Redakcja meczyki.pl
Krystian Kobielski11 Dec 2022 · 11:22
Źródło: własne

Przeczytaj również