Odrodzenie Wisły Kraków! "Biała Gwiazda" znów zwycięska [WIDEO]

screen/TVP Sport
Wisła Kraków wygrała drugie spotkanie z rzędu. "Biała Gwiazda" odwróciła losy rywalizacji z Pogonią Siedlce, zwyciężając 3:1. Bohaterami zespołu zostali Rafał Mikulec i Angel Rodado.
Był to drugi mecz Wisły w tym sezonie pod wodzą Mariusza Jopa. Wcześniej podopieczni 46-latka zdeklasowali Odrę Opole 5:0.
Już w pierwszych sekundach spotkania z Pogonią Angel Rodado próbował trafić do siatki. Mateusz Pruchniewski spokojnie złapał piłkę po próbie hiszpańskiej gwiazdy. W odpowiedzi niecelnie uderzył Oskar Krzyżak.
W 6. minucie Alfaro sprokurował rzut karny. Patryk Letkiewicz zatrzymał Lukasa Hrnciara z 11 metrów, ale po małym zamieszaniu dobitkę zaliczył Karol Podliński. Gospodarze objęli prowadzenie.
Wisła próbowała szybko odrobić straty. W pewnym momencie Bartosz Jaroch zdecydował się na strzał, jednak został zablokowany. Następnie Pruchniewski obronił uderzenie Jamesa Igbekeme, a Tamas Kiss przeniósł piłkę nad bramką.
"Biała Gwiazda" doprowadziła do remisu w 27. minucie. Rodado zagrał do Mikulca, który popisał się idealnym uderzeniem prawą nogą.
W 44. minucie Rodado uderzył nad bramką. Pod koniec pierwszej połowy piłkarze Wisły domagali się jeszcze rzutu karnego po zagraniu ręką jednego z rywali, ale sędzia nie wskazał na 11. metr. Do przerwy utrzymał się remis 1:1.
Na początku drugiej połowy Wisła zdobyła drugą bramkę. Ponownie Rodado asystował przy trafieniu Mikulca, który skompletował dublet.
Po godzinie gry Wisła prowadziła już 3:1. Znakomicie dysponowany Rodado do dwóch asyst dołożył jeszcze bramkę.
Wisła wygrała 3:1 i awansowała na 12. miejsce w ligowej tabeli. Pogoń pozostaje na ostatniej lokacie.
Adam Kłos05 Oct · 21:31