ODPADAMY Z EURO! Koniec marzeń o awansie [WIDEO]

Spada/LaPresse / pressfocus
Francja bezbramkowo zremisowała z Holandią. Tym samym Polska straciła matematyczne szanse na awans do fazy pucharowej EURO 2024. Jesteśmy pierwszą drużyną, która oficjalnie straciła szanse na wyjście z grupy.
Wcześniej w tej grupie Austria pokonała Polskę 3:1. Wynik ten sprawił, że biało-czerwoni musieli liczyć na Holandię. Każdy punkt Francji oznaczał odpadnięcie ekipy Probierza z turnieju.
"Oranje" już w 1. minucie mogli objąć prowadzenie. Jeremie Frimpong urwał się na prawej stronie, ale nie zdołał pokonać Mike'a Maignana. W odpowiedzi Bart Verbruggen zatrzymał Antoine'a Griezmanna.
W 9. minucie Memphis Depay przewrócił się w polu karnym Francji. Sędzia nie dopatrzył się żadnego faulu i kazał kontynuować grę.
Po kwadransie Griezmann fatalnie spudłował. Adrien Rabiot wyłożył piłkę napastnikowi, który miał przed sobą niemal pustą bramkę. Nie trafił jednak czysto w piłkę.
W 33. minucie Ousmane Dembele próbował przebić się środkiem. Skrzydłowy PSG został jednak z łatwością powstrzymany przez Virgila van Dijka. W 41. minucie Griezmann trafił w mur po uderzeniu z rzutu wolnego. Francja atakowała, ale nie udokumentowała przewagi. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.
Na początku drugiej połowy Dembele przegrał pojedynek z Nathanem Ake. W kolejnej akcji skrzydłowy minął rywala, po czym wyjechał z piłką za linię końcową. W 52. minucie N'Golo Kante uderzył z dystansu nad bramką.
W 55. minucie Depay huknął z wolnego w mur. Następnie odważniej do ataku ruszyli Francuzi. Thuram uderzył obok słupka, a niedługo potem Tchouameni główkował nad poprzeczką. W 65. minucie Verbruggen świetnie zatrzymał Griezmanna.
Holandia w końcu odpowiedziała na napór "Les Bleus". Xavi Simons trafił do siatki. Gol Holandii nie został jednak uznany z powodu spalonego. Na nieprzepisowej pozycji znalazł się Denzel Dumfries, który stał obok Maignana.
W końcówce fatalnie zachował się Rabiot. Pomocnik wpadł z piłką w pole karne, ale nie zdołał celnie podać do wbiegającego Comana.
Mecz zakończył się wynikiem 0:0. W efekcie Polska straciła szanse na wyjście z grupy. Biało-czerwoni we wtorek pożegnają się z turniejem. Zagrają z Francją w Dortmundzie.
Adam Kłos21 Jun · 22:54