Nowe wieści w sprawie Barnabasa Vargi. Węgier padł nieprzytomny na murawę

LaPresse / pressfocus
W meczu Szkocji z Węgrami powiało grozą. Boisko w 74. minucie musiał opuścić Barnabas Varga, który nieprzytomny padł na murawę.
Węgry wykonały bardzo trudne zadanie i ograły Szkocję (1:0). Tym samym Madziarzy mają pewne szanse na awans do drugiej rundy EURO 2024. Niemniej po zakończeniu spotkania niewiele uwagi poświęcano trzem zdobytym punktom.
Uwagę skupiła sytuacja z 74. minuty. Barnabas Varga padł na boisko po zderzeniu z Angusem Gunnem. Węgier potrzebował pomocy medycznej, zniesiono go na noszach. O szczegółach pisaliśmy TUTAJ.
Dość szybko BBC przekazało, że zawodnik odzyskał przytomność, a jego stan jest stabilny. Teraz zaś głos w sprawie podopiecznego zabrał Marco Rossi.
- Jego życie nie jest zagrożone. Przejdzie operację po złamaniu kości twarzy. Na mistrzostwach Europy już nie zagra - powiedział selekcjoner Węgrów.
Do tej pory Varga wystąpił w 13 spotkaniach swojej reprezentacji. Strzelił w nich siedem goli.
Hubert Kowalczyk24 Jun · 07:38
Źródło: Twitter