Nowe informacje ws. transferu Mudryka. Pozostaje sporna kwestia między klubami

Nowe informacje ws. transferu Mudryka. Pozostaje sporna kwestia między klubami
Adam Starszynski/Pressfocus
Ważą się losy Mychajło Mudryka, 22-letniego zawodnika Szachtara Donieck. Ukraińskim piłkarzem interesują się m.in. dwa londyńskie kluby, ale to Arsenal wydaje się faworytem w tym wyścigu.
O tym, że Arsenal chciałby sprowadzić do siebie Mudryka, wiemy już od dłuższego czasu. Kilka dni temu media obiegła jednak informacja, że wielką ofertę za Ukraińca szykuje też Chelsea. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.
Dalsza część tekstu pod wideo
Teraz nowe informacje ws. przyszłości utalentowanego zawodnika Szachtara Donieck podaje portal “sportsarena.com”.
Rozmowy między Szachtarem i Arsenalem trwają. Kluby są bliskie porozumienia, ale kwestią sporną pozostaje nadal premia dla samego Mudryka. Ukraiński klub chce, aby było to maksymalnie 20 procent całej opłaty transferowej. “Kanonierzy” myślą o 30 procentach.
Szachtar może liczyć na spory zarobek. Wcześniej władze klubu odrzuciły ofertę opiewającą na 40 mln euro + 20 mln euro bonusów. Arsenal ruszył jednak z nową propozycją. Ta zdaniem Fabrizio Romano miała wynosić już 50 mln euro kwoty stałej i ewentualne bonusy.
Sam Mudryk uzgodnił warunki indywidualnego kontraktu z Arsenalem. Zawodnik nie ukrywa, że chętnie przeniósłby się właśnie do ekipy z czerwonej części Londynu.
Mudryk to wychowanek Szachtara. Dla pierwszej drużyny tego klubu rozegrał 44 mecze, w których strzelił 12 goli i zanotował 17 asyst. Przez portal “Transfermarkt” wyceniany jest na 40 mln euro.
Redakcja meczyki.pl
Adam Nowacki10 Jan 2023 · 08:21
Źródło: sportsarena.com

Przeczytaj również