"Nigdy ci nie wybaczę". Legenda wypaliła po laniu w Lidze Mistrzów

screen/CBS
Borussia Dortmund zdemolowała Celtic 7:1 w drugiej kolejce Ligi Mistrzów. Po ostatnim gwizdku Peter Schmeichel zaczepił jednego z bohaterów tego meczu.
Wtorkowe starcie na Signal Iduna Park od początku obfitowało w ogromne emocje. Już w pierwszych dziesięciu minutach na listę strzelców wpisali się Emre Can i Daizen Maeda.
Później Szkoci byli już tylko tłem dla rewelacyjnie spisujących się dortmundczyków. Podopieczni Nuriego Sahina strzelili pięć goli w pierwszej połowie, a finalnie wygrali aż 7:1.
Ogromną cegiełkę do tego sukcesu dołożył Karim Adeyemi. Reprezentant Niemiec trzykrotnie pokonał Kaspra Schmeichela. Po meczu napastnik BVB stanął przed kamerami CBS Sports, gdzie wywiad z nim przeprowadził Peter Schmeichel, ojciec bramkarza Celtiku.
- Nigdy ci nie wybaczę tego, co zrobiłeś dziś mojemu chłopcu - żartobliwie powiedział Peter Schmeichel do Adeyemiego.
- Bardzo mi przykro - odpowiedział zawodnik BVB.
- Po meczu rozmawiałem z Kasprem i powiedziałem mu: "Bądź w szatni jednym z liderów, pomóż wszystkim dojść do siebie po tym, co się stało" - dodał były bramkarz.
W tym sezonie Kasper Schmeichel wystąpił w dziesięciu spotkaniach Celtiku. Zachował w nich sześć czystych kont.