Nieprawdopodobne, co zrobiło Schalke. To się w głowie nie mieści [WIDEO]

Screen Twitter
Schalke się zupełnie skompromitowało. Zasłużony klub prowadził już 3:0 z Darmstadt, ale mimo tego przegrał.
Sytuacja Schalke w 2. Bundeslidze jest trudna. Na początku sezonu zespół nie walczy o awans, ale drży o utrzymanie. Przed startem piątkowego meczu zajmował 13. miejsce w tabeli.
Sprawy mogły wyglądać lepiej w razie zwycięstwa nad Darmstadt. Na to wskazywało wiele, a przynajmniej po pierwszych 40. minutach. Gospodarze prowadzili bowiem aż 3:0!
Do siatki Darmstadt trafili kolejno Mohr, Sylla i Schallenberg. Wydawało się wówczas, że trzy punkty są po prostu pewne. Nic bardziej mylnego.
Goście zaczęli odrabiać straty jeszcze w pierwszej połowie. W doliczonym czasie gry rzut karny wykorzystał Hornby. Po zmianie stron Darmstadt było jeszcze lepsze.
Chociaż Schalke miało doskonałe okazje na zdobycie kolejnych bramek, to nie potrafiło ich wykorzystać. Przyjezdni zaś wycisnęli absolutne maksimum. Dublet Lidberga sprawił, że stan rywalizacji został wyrównany. Szwed się jednak nie zatrzymywał.
W 87. minucie napastnik skompletował hat-tricka, co załamało gospodarzy. Fatalny błąd popełnił wtedy Kamiński, który nieudolnie wybijał piłkę.
Jakby tego było mało, Darmstadt wyprowadziło kolejny cios. W 97. minucie wynik ustalił Lopez.
Tym samym Schalke przegrało 3:5 (3:1) i spadło na 14. pozycję. Darmstadt zajmuje zaś 13. miejsce.