Niemcy wygrali w Lidze Narodów. Kadra Nagelsmanna ma nową gwiazdę [WIDEO]

Reprezentacja Niemiec odniosła drugie zwycięstwo w tej edycji Ligi Narodów. Drużyna prowadzona przez Juliana Nagelsmanna wygrała na wyjeździe z Bośnią i Hercegowiną 2:1.
Jednym z głównych tematów październikowego zgrupowania kadry Niemiec jest obsada bramki. Po zakończeniu reprezentacyjnej kariery przez Manuela Neuera i kontuzji Marca-Andre ter Stegena swoje szanse dostaną debiutanci. Przeciwko Bośni i Hercegowinie pierwszy mecz w drużynie narodowej zaliczył Alexander Nuebel. Z Holandią ma zagrać Olivier Baumann.
Niemcy od początku meczu mieli dużą przewagę. Najjaśniej świeciła gwiazda Deniza Undava. Napastnik VfB Stuttgart w pierwszej połowie dwa razy trafił do bramki.
Goście objęli prowadzenie w 30. minucie. W pole karne zagrał Robert Andrich, Florian Wirtz wycofał piłkę do Undava, a ten płaskim strzałem wbił ją do bramki.
W 35. minucie Bośniacy mieli świetną okazję do strzelenia gola, ale Ermedin Demirović trafił w poprzeczkę. Chwilę później bardziej skuteczny był Undav, który z bliska wykończył dogrania Kaia Havertza. To kolejny świetny mecz napastnika VfB tej jesieni. Był bohaterem także poprzedniego spotkania niemieckiej kadry. W meczu z Holandią strzelił gola i miał asystę.
Niemcy po zdobyciu drugiej bramki kontrolowali grę. Nie potrafili jednak podwyższyć prowadzenia. W 70. minucie kontakt złapali gospodarze. Nuebel skapitulował po uderzeniu Edina Dżeko.
Gol uskrzydlił Bośniaków. Niemcy stracili rezon, na boisko zrobiło się nerwowo, ale żaden gol już nie padł.
Marcin Karbowski11 Oct · 22:40