Niebywałe! Wynik z eliminacji zdecydował o kolejności w grupie [WIDEO]

Bagu Blanco / pressfocus
Dania bezbramkowo zremisowała z Serbią. Wynik ten wyeliminował podopiecznych Dragana Stojkovicia z EURO 2024. Z kolei Duńczycy w szalonych okolicznościach wyprzedzili w grupie Słowenię.
Od pierwszego gwizdka zawodnicy obu drużyn grali agresywnie, zdając sobie sprawę z ogromnej stawki meczu. W 4. minucie Nikola Milenković obejrzał żółtą kartkę. Niedługo potem Jannik Vestergaard nieprzepisowo zatrzymał rywala.
W 11. minucie Sasa Lukić próbował stworzyć zagrożenie pod bramką rywali. Żaden z Serbów nie doszedł jednak do piłki dośrodkowanej przez gracza Fulham.
Niedługo potem bardzo dobrej sytuacji nie wykorzystał Alexander Bah. Duńczyk główkował tuż obok słupka. W kolejnej akcji Joakim Maehle został zablokowany.
W 22. minucie Predrag Rajković uratował swój zespół. Bramkarz znakomicie odbił piłkę po strzale Christiana Eriksena. Po chwili pomocnik Manchesteru United zdecydował się na kolejne uderzenie. Tym razem został zablokowany przez Milosa Veljkovicia.
Dania stosunkowo często gościła pod bramką Rajkovicia. W 32. minucie golkiper wygrał pojedynek z Rasmusem Hojlundem. Niedługo potem bramkarz złapał piłkę po niecelnej centrze Joachima Andersena.
Do przerwy utrzymał się wynik 0:0. Serbowie mogli dziękować Rajkoviciowi za utrzymanie takiego wyniku.
W 54. minucie Andersen próbował zatrzymać Jovicia, ale pechowo skierował piłkę do własnej bramki. Gol został jednak anulowany, ponieważ wcześniej napastnik Milanu był na spalonym.
Następnie odważniej zaatakowali Duńczycy. Andreas Christensen uderzył wysoko nad poprzeczką. Niecelny strzał oddał też Morten Hjulmand. W 81. minucie dobrej okazji nie wykorzystał zaś Aleksandar Mitrović.
W 84. minucie "Mitro" upadł w polu karnym Danii. Sędzia nie podyktował jednak jedenastki dla Serbii.
Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 0:0. Tym samym Serbia odpadła z turnieju. Z kolei Dania awansowała dalej z drugiego miejsca. Podopieczni Kaspra Hjulmanda mieli taki sam dorobek punktowy (3), bilans bramkowy (2:2) i liczbę żółtych kartek (6), jak Słowenia. W ich bezpośrednim starciu również padł remis. Dania wyprzedziła zatem Słowenię z powodu wyższej pozycji w kwalifikacjach do turnieju.
Co ciekawe, w eliminacjach Dania i Słowenia były w tej samej grupie. Zgromadziły tyle samo punktów, a o wyższej pozycji ekipy Hjulmanda zadecydował lepszy bilans bezpośrednich starć w kwalifikacjach. W dwumeczu Duńczycy pokonali Słoweńców 3:2.
Adam Kłos25 Jun · 22:54