Nie tylko Messi. Busquets również zadebiutował w Miami. Mógł mieć kilka asyst [WIDEO]

Nie tylko Messi. Busquets również zadebiutował w Miami. Mógł mieć kilka asyst [WIDEO]
Źródło: Twitter / @ESPNFC
Nie tylko Lionel Messi zadebiutował ostatniej nocy w barwach Interu Miami. Pierwszy mecz w nowym klubie rozegrała również inna dawna gwiazda Barcelony, Sergio Busquets. Hiszpan popisał się kilkoma efektownymi zagraniami.
Po dwóch latach spędzonych w PSG Lionel Messi stał się wolnym zawodnikiem. Skorzystał z tego Inter Miami, który zaproponował Argentyńczykowi dwuletnią umowę. Przy okazji jego transferu często zapomina się jednak, że do zespołu dołączyli również Jordi Alba czy Sergio Busquets.
Dalsza część tekstu pod wideo
Okazuje się, że niesłusznie. Hiszpan, który zadebiutował w Interze Miami, wchodząc na boisko razem z Argentyńczykiem w 54. minucie spotkania z Cruz Azul, mimo 35 lat na karku udowodnił, że przeprowadzka na inny kontynent mu posłużyła.
Pomimo tego, że Messi i Busquets znajdowali się na placu gry jedynie przez 40 minut, obaj pokazali ogromną klasę. Pierwszy strzelił fantastyczną bramkę z rzutu wolnego w ostatnich sekundach gry (pisaliśmy o tym TUTAJ), drugi popisywał się zaś co rusz fantastycznym przeglądem pola. Mógł zanotować nawet kilka asyst.
Ostatecznie Inter Miami wygrał z Cruz Azul 2:1. Klub bierze aktualnie udział w turnieju Leagues Cup. Następne spotkanie drużyna rozegra w środę, a rywalem będzie Atlanta United.
Leagues Cup to rozgrywki, w których udział biorą zespoły z MLS oraz Ligi MX. Ostatnią edycję, która odbyła się dwa lata temu, wygrał Club Leon, pokonując Seattle Sounders 3:2.
Redakcja meczyki.pl
Michał Boncler22 Jul 2023 · 20:00
Źródło: Twitter

Przeczytaj również