Nie ma Zalewskiego, nie ma zwycięstwa! Roma wypuściła komplet punktów [WIDEO]

AS Roma podzieliła się punktami w starciu z Athletikiem. Hit pierwszej kolejki Ligi Europy zakończył się wynikiem 1:1.
Nicola Zalewski nie wystąpił w spotkaniu z "Los Leones". Polak nawet nie znalazł się w kadrze meczowej "Giallorossich", o czym szerzej pisaliśmy TUTAJ.
Na początku rywalizacji zaatakowali goście z Bilbao. Gorka Guruzeta posłał piłkę obok słupka, a Inaki Williams huknął nad poprzeczką. Aitor Paredes również nie zdołał skierować piłki w światło bramki.
W końcu rzymianie przebudzili się w ofensywie. Paulo Dybala oddał nieco zbyt mocny strzał, a Julen Agirrezabala nie dał się zaskoczyć Artemowi Dowbykowi. W 32. minucie bramkarz Athletiku nie miał już nic do powiedzenia przy skutecznej główce ukraińskiego snajpera.
Jeszcze przed przerwą Dowbyk próbował podwyższyć prowadzenie. Akcja byłego zawodnika Girony została przerwana z powodu spalonego. Po pierwszej połowie rzymianie prowadzili 1:0.
W drugiej części meczu nie uczestniczył Paulo Dybala. Mistrz świata został zmieniony przez swojego rodaka, Matiasa Soule.
Podopieczni Ernesto Valverde próbowali odrobić straty. W 52. minucie Mile Svilar zatrzymał Unaia Gomeza. Z kolei Andoni Gorosabel został zablokowany. W pewnym momencie Agirrezabala wykazał się refleksem, uniemożliwiając Soule strzelenie gola.
W 86. minucie Athletic doprowadził do remisu. Po rozegraniu rzutu wolnego Paredes zdobył bramkę głową.
Mecz zakończył się remisem 1:1. W drugiej kolejce Ligi Europy rzymianie zmierzą się z Elfsborgiem, a Baskowie z AZ Alkmaar.
Adam KłosWczoraj · 22:55