Najłatwiejszy gol EURO 2024? To mocny kandydat [WIDEO]

Screen/Twitter
Atakujący reprezentacji Turcji, Kerem Akturkoglu, ustalił wynik meczu z Gruzją (3:1) na EURO 2024. Piłkarz Galatasaray zdobył prawdopodobnie najłatwiejszą bramkę w swojej karierze.
Od zwycięstwa swój udział w EURO 2024 rozpoczęła reprezentacja Turcji. Zespół ten pokonał po emocjonującym starciu Gruzję 3:1.
Wynik wtorkowego meczu został otwarty w 26. minucie. Na listę strzelców wpisał się Mert Muldur. Kilka chwil później do remisu (1:1) doprowadził Georges Mikautadze. Finalnie było to jednak za mało, by sięgnąć po jakikolwiek punkt. W drugiej połowie prowadzenie znów objęła Turcja.
Po przerwie na listę strzelców wpisał się Arda Guler. Piłkarz Realu Madryt uderzył w okienko gruzińskiej bramki. Strzał 19-latka z pewnością będzie kandydował do tytułu najładniejszego gola EURO 2024.
W doliczonym czasie gry wszelkich formalności dopełnił Kerem Akturkoglu. Turecki atakujący wykorzystał fakt, że bramkarz reprezentacji Gruzji, Giorgi Mamardashvili, przebywał obecnie w polu karnym rywali, gdzie szukał szczęścia przy rzucie rożnym dla swojego zespołu.
Akturkoglu przebiegł połowę boiska, doholował piłkę aż do pola karnego Gruzinów i bez najmniejszych kłopotów umieścił piłkę w pustej bramce. 25-latek ustalił wynik spotkania na 3:1.
Kolejne starcie Turcji na EURO 2024 zostanie rozegrane już 22 czerwca. Rywalem będzie wtedy Portugalia. Tego samego dnia do rywalizacji przystąpi też Gruzja, która zmierzy się z Czechami.
Piotr Sidorowicz 18 Jun · 20:18
Źródło: Twitter