Musiala zdradził, kto go zainspirował. Nie chodzi o piłkarza

Hasan Bratic/SIPA / pressfocus
Jamal Musiala zodbył bramkę podczas meczu z Węgrami. Po strzeleniu gola wykonał cieszynkę, która była zainspirowana celebracją legendy NBA.
W środę reprezentacja Niemiec pokonała Węgry w meczu grupy A na EURO 2024. Rywalizacja zakończyła się wynikiem 2:0.
W kadrze zwycięskiego zespołu znalazł się utalentowany Jamal Musiala. 21-latek rozegrał 72 minuty i został zmieniony przez Chrisa Fuhricha.
Przed opuszczeniem boiska wpisał się na listę strzelców. Zdobył bramkę w 22. minucie i otworzył wynik rywalizacji.
Tuż po strzeleniu gola wykonał cieszynkę, która odbiła się szerokim echem. Musiala przyłożył kilka palców do skroni.
21-latek w rozmowie z niemiecką gazetą BILD zdradził, że jego celebracja była zainspirowana gestem legendy NBA. Mowa o Carmelo Anthonym.
- To wywodzi się z koszykówki. Od Carmelo - mówił Musiala.
Anthony przeszedł na sportową emeryturę w ubiegłym roku. W trakcie kariery trzykrotnie wygrywał igrzyska olimpijskie. Wystąpił w meczu gwiazd NBA dziewięć razy.