Monstrualny Haaland! Kolejne gole i historyczny rekord Norwega [WIDEO]

Manchester City wygrał z Brentford 2:1. Bohaterem "The Citizens" został niepowstrzymany Erling Haaland.
Brentford już w 22. sekundzie meczu objęło prowadzenie. Ederson i John Stones nie zdołali wybić piłki, ta spadła na głowę Yoane Wissy, który trafił do siatki.
Niewiele brakowało, aby ekipa Thomasa Franka błyskawicznie zdobyła drugą bramkę. Tym razem Bryan Mbeumo został jednak zablokowany. W 10. minucie Ederson uratował City, broniąc uderzenie Nathana Collinsa.
W końcu gospodarze ruszyli do ataku. Jack Grealish został zablokowany, a Ilkay Guendogan posłał piłkę obok słupka. Z kolei Kevin De Bruyne nie zdołał zaskoczyć Marka Flekkena.
W 19. minucie Manchester doprowadził do remisu. Erling Haaland odnalazł się w polu karnym i prawą nogą pokonał Flekkena.
W 32. minucie Haaland skompletował dublet. Ederson dalekim podaniem uruchomił Norwega, który uciekł spod krycia, po czym z zimną krwią wygrał pojedynek z bramkarzem rywali.
Haaland strzelił swojego dziewiątego gola w czwartej kolejce Premier League. To najlepszy start sezonu w historii angielskiej ekstraklasy. Norweg przebił wyczyn Wayne'a Rooneya, który w 2011 roku miał na koncie osiem bramek po czterech kolejkach.
Pod koniec pierwszej połowy Brentford mogło zdobyć drugą bramkę Ederson odbił jednak piłkę po strzale Lewisa-Pottera. Do przerwy utrzymało się prowadzenie City 2:1. W 46. minucie Guardiola przeprowadził podwójną zmianę. Rodri i Josko Gvardiol zajęli miejsca Mateo Kovacicia oraz Rico Lewisa.
Na początku drugiej połowy niewiele działo się na Etihad. Piłkarze Manchesteru kontrolowali piłkę, ale nie tworzyli wiele zagrożenia pod bramką Flekkena.
W 68. minucie Holender obronił strzał Grealisha. Flekken uniemożliwił też Haalandowi skompletowanie hat-tricka. Z kolei próba De Bruyne została zablokowana. Savinho również nie zdołał trafić do siatki.
Manchester City finalnie wygrał 2:1. "Obywatele" z kompletem punktów zajmują miejsce na fotelu lidera Premier League. Brentford jest na ósmej lokacie.
Adam Kłos14 Sep · 17:57