Mógł urwać mu nogę. Szokująca decyzja sędziego [WIDEO]

Screen/X
Do groźnej sytuacji doszło w meczu FK Poniewież - The New Saints w ramach IV rundy el. Ligi Konferencji. Piłkarz mistrza Litwy dopuścił się zagrania, za które mógł wylecieć z boiska.
W czwartek zostały rozegrane pierwsze mecze w ramach IV rundy kwalifikacji Ligi Konferencji. Do gry przystąpił niedawny rywal Jagiellonii Białystok, FK Poniewież. Litwini mierzyli się z The New Saints.
Starcie rozgrywane w Wilnie zakończyło się zwycięstwem gości 3:0. Na listę strzelców po stronie TNS wpisali się Daniel Davies, Daniel Williams oraz Ben Clark, którzy przybliżyli swoją drużynę do awansu.
Według wielu ekspertów, choć drużyna z Walii sięgnęła po bardzo wysoki triumf, została skrzywdzona przez sędziego tego starcia. W drugiej połowie arbiter źle ocenił sytuację przy ostrym faulu rywala.
Po przerwie piłkarz gospodarzy, Nicolas Gorobsov, ostro potraktował swojego rywala. Argentyńczyk zaatakował przeciwnika wślizgiem z wyskoku, co mogła poskutkować groźną kontuzją.
Sędzia prowadzący ten mecz ukarał zawodnika mistrza Litwy żółtą kartką. Mimo tego, że kilka chwil później został on zaproszony do VAR-u, by raz jeszcze obejrzeć tę sytuację, nie zmienił swojej decyzji.
Do końca meczu oba zespoły grały 11 na 11. FK Poniewież nie zdołał jednak dojść do głosu i jest bliski odpadnięcia z europejskich pucharów. Jeśli tak się stanie w fazie ligowej Ligi Konferencji zagra TNS.
Piotr Sidorowicz 23 Aug · 16:24