Mistrzostwo i awans! Znamy drugiego beniaminka Fortuna 1 Ligi

Krzysztof Porebski / pressfocus
Pogoń Siedlce wywalczyła awans do Fortuna 1 Ligi. Podopieczni Marka Brzozowskiego przypieczętowali sukces, wygrywając 3:0 z Wisłą Puławy.
Już wcześniej bezpośredni awans na drugi poziom rozgrywkowy zapewniła sobie Kotwica Kołobrzeg. Z kolei Pogoń zmarnowała dwie poprzednie okazje, przegrywając z GKS-em Jastrzebie i Chojniczanką Chojnice.
Przed ostatnią kolejką zespół z Siedlec zajmował drugie miejsce w tabeli, mając trzy punkty przewagi nad KKS-em. Pogoń musiała wygrać, aby nie przejmować się wynikiem kaliszan ze Skrą Częstochowa.
Wicelider dość szybko zabrał się do pracy. W 21. minucie Lukas Hrnciar uprzedził Oskara Mielcarza i z bliskiej odległości trafił do siatki.
Od 35. minuty goście z Siedlec grali w przewadze. Czerwoną kartkę otrzymał Radosław Seweryś. Do przerwy Pogoń prowadziła 1:0.
Na początku drugiej połowy Cezary Demianiuk urwał się na prawym skrzydle. 31-latek szukał podaniem Meika Karwota, ale zagrał niecelnie.
Prowadzenie podwyższył Przemysław Misiak. Ogromną rolę w akcji bramkowej odegrał Karwot, który utrzymał piłkę przy linii końcowej, wycofał do partnera, a ten pewnym strzałem pokonał Mielcarza.
Wynik meczu ustalił Mateusz Majewski. Pogoń wygrała 3:0 i zapewniła sobie bezpośredni awans do Fortuna 1 Ligi. Przy okazji siedlczanie zostali mistrzem trzeciego poziomu rozgrywkowego. W ostatniej kolejce pewna awansu Kotwica Kołobrzeg przegrała bowiem 1:2 z Sandecją Nowy Sącz.
W międzyczasie KKS rywalizował ze Skrą Częstochowa. Już w 14. minucie Nestor Gordillo przeprowadził bardzo dobrą akcję zakończoną precyzyjnym uderzeniem. Jakub Rajczykowski nie zdołał zatrzymać Hiszpana.
Jeszcze przed przerwą KKS podwyższył prowadzenie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Michał Bednarski. W 64. minucie bramkę kontaktową zdobył Przemysław Sajdak, posyłając piłkę pod poprzeczkę.
Po chwili kaliszanie odzyskali dwubramkową przewagę po precyzyjnym uderzeniu Huberta Sobola z rzutu karnego. Wynik meczu ustalił Wojciech Maroszek.
KKS wygrał 4:1, ale będzie musiał rywalizować w barażach. Półfinałowym rywalem kaliszan będzie Polonia Bytom. W drugiej parze Stal Stalowa Wola zmierzy się z Chojniczanką Chojnice.
Z kolei Skra po porażce spadła na czwarty poziom rozgrywkowy. Z II Ligą żegnają się też Stomil Olsztyn, Sandecja Nowy Sącz i rezerwy Lecha Poznań.
Adam Kłos25 May · 15:58