Media: Wielki powrót Dawida Kownackiego! Napastnik znów zagra w Ekstraklasie
Dawid Kownacki wraca do Lecha Poznań. Takie informacje przekazuje Sebastian Staszewski z portalu "Interia".
O możliwym powrocie "Kownasia" jako pierwszy informował kilka dni temu "Głos Wielkopolski". Później w mediach przewijał się jednak temat odejścia napastnika do klubu z ligi belgijskiej.
Według doniesień włodarze Lecha nadal jednak naciskali na pozyskanie swojego wychowanka. Poznaniacy potrzebowali napastnika po odejściu Roko Baturiny oraz problemach zdrowotnych Artura Sobiecha. Wszystko wskazuje na to, że uda się dopiąć transfer Kownackiego.
Sebastian Staszewski podaje, że Lech doszedł do porozumienia z Fortuną Duesseldorf w sprawie wypożyczenia 24-latka. W umowie nie będzie zawarta opcja wykupu.
Kownacki dziś ma zjawić się na testach medycznych. Jeśli badania przebiegną pomyślnie, piłkarz znów zagra przy Bułgarskiej.
To właśnie w barwach "Kolejorza" Kownacki stawiał pierwsze kroki w seniorskiej piłce. W sumie rozegrał w Lechu 117 spotkań, strzelając 27 goli. W tym sezonie reprezentant Polski zanotował tylko osiem występów. Przez kilka miesięcy napastnik był wyłączony z gry po zerwaniu więzadła krzyżowego.
24-latek ma oczywiście pomóc ekipie Macieja Skorży w zdobyciu mistrzostwa Polski. Przed startem rundy wiosennej Lech zajmuje pierwsze miejsce w tabeli z przewagą czterech punktów nad Pogonią Szczecin.