Media: Reprezentant Polski o krok od transferu. W klubie są nim zachwyceni
Adam Buksa latem powędrował na wypożyczenie do tureckiego Antalyasporu. Jak donosi "Fanatik", klub już teraz rozpoczął rozmowy z Lens na temat wykupienia reprezentanta Polski.
Napastnik niespełna półtora roku temu zdecydował się na powrót do Europy. Zamienił New England Revolution na RC Lens. We Francji nie zdołał się jednak przebić.
W klubie z Ligue 1 zmagał się z szeregiem problemów zdrowotnych. Gdy wreszcie doszedł do siebie, nie był w stanie przekonać do własnych umiejętności szkoleniowca drużyny.
Z tego względu ostatniego lata bez większego żalu pozbyto się Buksy. Jego wybór padł na turecki Antalyaspor, do którego Polak trafił na zasadzie wypożyczenia.
W nowej drużynie snajper spisuje się bardzo dobrze. W dotychczasowych dziesięciu spotkaniach ligowych zdobył pięć bramek i dołożył do tego dwie asysty.
Efektem był między innymi powrót Buksy do reprezentacji Polski. Wiele wskazuje na to, że w Turcji będzie mógł zostać na dłużej. Informuje o tym portal "Fanatik".
Według tureckich dziennikarzy Antalyaspor już teraz jest zdecydowany na wykupienie piłkarza po sezonie. Rozpoczęły się rozmowy z Lens, ale na razie trudno powiedzieć, czy Francuzi będą skłonni sprzedać piłkarza.