Mbappe kontuzjowany! Przegapi hitowe spotkanie

SIPA / pressfocus
Kylian Mbappe doznał kontuzji w ostatnim meczu Realu Madryt. Klub wydał oficjalny komunikat w sprawie 25-latka.
We wtorek "Królewscy" na własnym boisku wygrali 3:2 z Deportivo Alaves. Mbappe trafił do siatki w pierwszej połowie.
Gwiazdor nie zdołał jednak dokończyć spotkania z powodu problemów mięśniowych. W 80. minucie został zmieniony przez Ardę Gulera. Środowe badania potwierdziły uraz wychowanka AS Monaco.
- Dzisiejsze badania Kyliana Mbappe wykazały u niego kontuzję mięśnia dwugłowego uda w lewej nodze - przekazał Real.
Hiszpańskie media podały już prawdopodobną długość absencji. Mario Cortegana z The Athletic poinformował, że Mbappe wypada na trzy tygodnie i prawdopodobnie wróci do gry po październikowej przerwie reprezentacyjnej.
Wiemy już, że Mbappe przegapi hitowe starcie z Atletico. Prestiżowe derby Madrytu odbędą się w tę niedzielę o godzinie 21:00.
Dotychczas napastnik rozegrał dziewięć spotkań w barwach "Los Blancos". Strzelił w nich siedem goli i dorzucił do tego jedną asystę
Adam KłosDzisiaj · 13:15
Źródło: Real Madryt/The Athletic