Manchester United chce się zabezpieczyć przed zapędami Barcelony. Specjalna klauzula w kontrakcie Rashforda

Manchester United umieści klauzulę "anty-Barcelona" w kontrakcie Marcusa Rashforda - donosi dziennik "Mundo Deportivo".
Od jakiegoś czasu media informują, że kataloński klub chciałby mieć u siebie reprezentanta Anglii. 21-latek jest jednym z kandydatów - obok Luki Jovicia z Eintrachtu Frankfurt - do wzmocnienia linii ataku "Blaugrany", która szuka napastnika mogącego odciążyć, a w niedalekiej przyszłości zastąpić 32-letniego Luisa Suareza.
Przed zakusami Katalończyków chciałby zabezpieczyć się Manchester United. W nowym kontrakcie Marcusa Rashforda miałaby się pojawić klauzula "anty-Barcelona", która uniemożliwiłaby transfer Anglikowi na Camp Nou.
Obecny kontrakt napastnika wygasa wraz z końcem czerwca 2020 roku. Nowa umowa przewiduje również podwyżkę dla zawodnika - z 80 do 300 tysięcy funtów tygodniowo.
Rashford w obecnym sezonie wystąpił w 40 spotkaniach, w których zdobył 13 bramek i zanotował 9 asyst. Przez serwis transfermarkt.de wyceniany jest na 80 milionów euro.