Manchester United skorzysta z "klauzuli strachu". Znaczne osłabienie pucharowych rywali "Czerwonych Diabłów"

Manchester United skorzysta z "klauzuli strachu". Znaczne osłabienie pucharowych rywali "Czerwonych Diabłów"
kivnl / shutterstock.com
W półfinale Carabao Cup Manchester United zmierzy się z Nottingham Forest. W spotkaniu tym na pewno nie zagra Dean Henderson.
Manchester United awansował do półfinału Carabao Cup. We wcześniejszej rundzie zespół Erika ten Haga bez problemów wygrał z Charltonem (3:0).
Dalsza część tekstu pod wideo
Kolejnym rywalem "Czerwonych Diabłów" będzie Nottingham Forest. Ekipa Steve'a Coopera poradziła sobie ostatnio z Wolverhampton, zaś wcześniej wyeliminowała Blackburn oraz Tottenham.
Spotkanie półfinałowe zaplanowano na 24 stycznia. Mecz zostanie rozegrany na stadionie beniaminka Premier League, ale "Czerwone Diabły" zadbały o to, aby już teraz wypracować pewną przewagę nad swoimi przeciwnikami.
Dziennikarz Samuel Luckhurst poinformował, że Manchester United aktywuje specjalną klauzulę, którą zapisano w umowie wypożyczenia Deana Hendersona. W związku z tym golkiper Nottingham Forest nie wystąpi w pucharowym spotkaniu.
Anglik przeniósł się do drużyny beniaminka w trakcie letniego okienka transferowego 2022 i z miejsca wskoczył do bramki Nottingham Forest. W Carabao Cup również radził sobie dobrze - na mecz z Wolverhampton wyszedł w pierwszym składzie.
Wobec nieobecności Hendersona Steve Cooper prawdopodobnie postawi na Wayne'a Hennesseya. Reprezentant Walii w tym sezonie zagrał już między innymi z Tottenhamem (2:0).
Redakcja meczyki.pl
Hubert Kowalczyk13 Jan 2023 · 10:00
Źródło: Samuel Luckhurst

Przeczytaj również