"Mam pomysł". Kandydat na trenera Manchesteru United zabrał głos w sprawie swojej przyszłości
Manchester United może niedługo zmienić trenera. Jeden z kandydatów do zastąpienia Erika ten Haga poruszył temat swojej przyszłości.
Holender od ponad roku pracuje na Old Trafford. W minionym sezonie udało mu się sięgnąć wraz z drużyną po Carabao Cup.
W bieżących rozgrywkach "Czerwone Diabły" zawodzą wszelkie oczekiwania. Podopieczni Ten Haga zajmują ósme miejsce w Premier League i ostatnie w swojej grupie Ligi Mistrzów.
Na razie nie widać żadnych symptomów poprawy w grze United. W dwóch poprzednich spotkaniach zespół ten przegrał 0:3 z Manchesterem City i 0:3 z Newcastle.
Po spotkaniu ze "Srokami" w brytyjskich mediach pojawiły się doniesienia o możliwym zwolnieniu Ten Haga. Dziennikarze "The Times" sugerowali, że jego następcą miałby zostać Zinedine Zidane lub Ruben Amorim.
"Zizou" aktualnie nie prowadzi żadnej drużyny. Z kolei Portugalczyk jest trenerem Sportingu i nie zamierza opuszczać Lizbony przed końcem tego sezonu.
- Nie jestem tutaj, aby komentować doniesienia łączące mnie z Manchesterem United. Mam pomysł na swoją przyszłość, ale nie zamierzam o nim mówić. Powiem o wszystkim na koniec sezonu. Nie mogę przewidzieć tego, co się wydarzy, to zależy od wyników i wielu innych rzeczy - powiedział Amorim cytowany przez Fabrizio Romano.
Amorim pracuje w Sportingu od marca 2020 roku. Wraz z tą drużyną sięgnął po mistrzostwo Portugalii i trzy krajowe puchary.