Luka Jović bliski zmiany klubu. Napastnik Realu Madryt może zastąpić polskiego snajpera

Luka Jović bliski zmiany klubu. Napastnik Realu Madryt może zastąpić polskiego snajpera
Meng Dingbo/Pressfocus
Luka Jović jest bliski zmiany klubu. Madrycki dziennik "AS" informuje, że Serb prawdopodobnie niedługo odejdzie na wypożyczenie do Fiorentiny.
24-latek na razie nie znajduje się w planach Carlo Ancelottiego. W minionym sezonie włoski trener pozwolił napastnikowi rozegrać jedynie 549 minut we wszystkich rozgrywkach.
Dalsza część tekstu pod wideo
"AS" donosi jednak, że Fiorentina chce pozyskać reprezentanta Serbii. "Viola" potrzebuje nowego snajpera ze względu na niepewną przyszłość Krzysztofa Piątka.
Polak w styczniu trafił do Florencji na zasadzie półrocznego wypożyczenia z Herthy Berlin. Włosi zapewnili sobie opcję wykupu w wysokości 15 mln euro. Nasz dziennikarz, Tomasz Włodarczyk, informował niedawno, że Fiorentina chciałaby zatrzymać Piątka, ale nie zamierza płacić ustalonej wcześniej kwoty. "Viola" planowała renegocjować warunki z berlińczykami, o czym szerzej piszemy TUTAJ.
Wygląda jednak na to, że zespół prowadzony przez Vincenzo Italiano znów wzmocni skład poprzez wypożyczenie. Hiszpańska prasa informuje o zaawansowanych negocjacjach między Fiorentiną i Realem.
"Królewscy" są gotowi oddać Jovicia na wypożyczenie. Jedyną przeszkodą w negocjacjach pozostaje kwestia klauzuli w kontrakcie Serba. Real chciałby umieścić obowiązek wykupu, Fiorentina nalega na to, aby zapewnić sobie jedynie opcjonalny transfer 24-latka. Obie strony mają jednak w najbliższym czasie znów spotkać się, aby dojść do porozumienia.
Jović rozegrał w Realu 51 spotkań. Zanotował w nich tylko trzy bramki i pięć asyst. Portal "Transfermarkt" wycenia go na 16 mln euro.
Redakcja meczyki.pl
Adam Kłos17 Jun 2022 · 17:45
Źródło: as.com

Przeczytaj również