Ligowy falstart Wisły! Czerwona kartka, kosztowne pudło [WIDEO]

Wisła Kraków zdobyła pierwszy punkt w tym sezonie Betclic 1 Ligi. "Biała Gwiazda" na własnym stadionie zremisowała 0:0 z Polonią Warszawa.
Dla Wisły był to pierwszy mecz ligowy w rozgrywkach 2024/25. "Biała Gwiazda" przełożyła starcie z ŁKS-em Łódź w pierwszej kolejce, aby lepiej przygotować się do rywalizacji z Rapidem Wiedeń. W czwartek podopieczni Kazimierza Moskala przegrali z Austriakami 1:2.
Starcie z Polonią Warszawa rozpoczęło się od błędu Angela Baeny. Hiszpan mógł otworzyć Angelowi Rodado drogę do bramki, ale zagrał nieprecyzyjnie i z całej akcji nic nie wyszło.
W odpowiedzi zaatakowali goście ze stolicy. Łukasz Zjawiński doszedł do sytuacji strzeleckiej w polu karnym, ale posłał piłkę obok bramki. Niedługo potem Mateusz Kuchta odbił futbolówkę po zagraniu Rodado.
W kolejnej akcji pomylił się Olivier Sukiennicki. Następnie Bartosz Jaroch niecelnie huknął z dystansu. W 40. minucie Polonia wyprowadziła groźną kontrę zakończoną niecelną próbą Ilkaya Durmusa.
Pod koniec pierwszej połowy Sukiennicki został zablokowany. Pierwsza połowa, która nie obfitowała w ogromne emocje, zakończyła się wynikiem 0:0.
Na drugą część spotkania nie wyszedł Mateusz Młyński, który pokazał się z mizernej strony. 23-latka zastąpił Łukasz Zwoliński.
W 55. minucie Anton Czyczkan uratował Wisłę, zatrzymując Ernesta Terpiłowskiego. Niedługo potem Wiktor Biedrzycki sfaulował wychodzącego na wolne pole Zjawińskiego i obejrzał czerwoną kartkę.
Tym samym Wisła kontynuowała niepożądaną serię z poprzedniego sezonu. W czterech ostatnich meczach ligowych piłkarze "Białej Gwiazdy" obejrzeli aż pięć czerwonych kartek.
Niewiele zabrakło, aby Polonia od razu wykorzystała grę w przewadze. Durmus uderzył z wolnego w poprzeczkę.
Rafał Smalec przeprowadził serię zmian, próbując walczyć o pełną pulę. Na murawie zameldowali się Jakub Piątek, Szymon Kobusiński, Nikodem Zawistowski i Nikita Wasin.
W 82. minucie Wisła mogła objąć prowadzenie. Zwoliński dostał idealne podanie z prawego skrzydła, ale skończył akcję fatalnym strzałem. Praktycznie podał piłkę do Kuchty.
W 90. minucie Rodado minimalnie się pomylił. Wynik spotkania już nie uległ zmianie. Wisła podzieliła się punktami z Polonią po bezbramkowym remisie. Krakowianie mogą teraz przygotowywać się do rewanżu z Rapidem w drugiej rundzie eliminacji Ligi Europy. Spotkanie to odbędzie się w czwartek o godzinie 20:30.
Adam Kłos28 Jul · 16:25