Lider Lecha nie zagra z Koroną. To już pewne
W następnej kolejce Ekstraklasy Lech Poznań zmierzy się z Koroną Kielce. Już wiadomo, że Niels Frederiksen nie będzie mógł skorzystać z usług Afonso Sousy.
W sobotę Lech przegrał ze Śląskiem Wrocław (1:3) i utrudnił sobie rywalizację o mistrzostwo Polski. Na tym jednak nie koniec problemów "Kolejorza".
W rzeczonym spotkaniu żółtą kartkę otrzymał Afonso Sousa. Portugalczyk trafił do notesu sędziego w 88. minucie. Było to dla niego już czwarte napomnienie w tym sezonie.
Taka liczba sprawiła, że środkowy pomocnik został zawieszony na jeden mecz Lecha. Będzie musiał pauzować w starciu z Koroną Kielce, które zaplanowano na 5 kwietnia.
To oczywiście spory cios dla Lecha. Sousa ma za sobą 26 występów w tym sezonie, strzelił sześć goli i dołożył dziewięć asyst. Jest uznawany za kluczowego gracza "Kolejorza".
Mimo braku lidera poznaniacy nie mogą pozwolić sobie na kolejną wpadkę. Będzie jednak ciężko, bo ich forma wygląda fatalnie. Sześć ostatnich spotkań zakończyło się trzema porażkami.