Lewandowski bohaterem w hicie La Liga! Znów dał wygraną Barcelonie [WIDEO]

Screen z X
Robert Lewandowski ma znakomity początek sezonu w FC Barcelonie. Polak w meczu z Athletikiem Bilbao trafił do siatki, a jego drużyna dzięki tej bramce wygrała 2:1.
Od pierwszej minuty w stolicy Katalonii zagrał Nico Williams, który długo łączony był z "Blaugraną", ale został w Athleticu. Zabrakło za to Daniego Olmo - "Barca" wciąż nie była w stanie go zarejestrować.
Jako pierwsi bramce rywali poważnie zagrozili goście. W 18. minucie świetną okazję na gola miał Vivian, ale uderzył niecelnie. Wicemistrzowie Hiszpanii byli skuteczniejsi.
W 24. minucie z dystansu przymierzył Lamine Yamal. Mistrz Europy pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Niespełna kwadrans później bliski trafienia był Robert Lewandowski, który ustrzelił słupek.
W końcówce pierwszej połowy na boisku zapanowało spore zamieszanie. Najpierw w polu karnym Barcelony padł Berenguer, po chwili po drugiej stronie boiska przewrócił się Lewandowski. Gwizdek Gila Manzano w obu tych sytuacjach milczał.
Powtórki pokazały jednak, że obaj zawodnicy byli faulowani. Jako pierwszy przepisy przekroczył jednak Pau Cubarsi, przez co to goście dostali "jedenastkę". Na gola zamienił ją Oihan Sancet.
Do przerwy był więc remis 1:1, a w drugiej części spotkania Barcelona coraz mocniej naciskała. Dwie znakomite okazje na gola miał Lewandowski.
W 57. minucie Polak po raz drugi w tym meczu trafił w słupek. Siedem minuty później po jego strzale znakomicie zachował się natomiast Padilla.
Ostatecznie to Polak został bohaterem "Blaugrany". W 75. minucie znów dostał piłkę w polu karnym i tym razem się nie pomylił, umieszczając futbolówkę w siatce.
W końcówce spotkania wicemistrzowie Hiszpanii kontrolowali już boiskowe wydarzenia. Finalnie wygrali cały mecz 2:1 i awansowali na drugie miejsce w ligowej tabeli.