Lewandowski bohaterem Barcelony! "Blaugrana" nie może przestać wygrywać [WIDEO]

Screen Canal+Sport
FC Barcelona pokonała Getafe 1:0 (1:0). Jedynego gola w całym spotkaniu strzelił niezawodny Robert Lewandowski!
Na początku środowego meczu Getafe nieźle postraszyło gospodarzy. Perez posłał mocny strzał głową, ale w środek bramki, wobec czego z interwencją zdążył Pena. Niedługo później napastnik gości znów miał okazję, ale jego uderzenie zostało zablokowane.
FC Barcelona definitywnie przebudziła się w 19. minucie. Nieudaną centrę Kounde źle odbił Soria, co otworzyło szansę przed Lewandowskim. Napastnik nie miał skrupułów i z impetem wpakował piłkę do siatki.
Dla Polaka było to 49 trafienie na boiskach La Liga. Tym samym stał się najskuteczniejszym biało-czerwonym w historii tych rozgrywek. O szczegółach pisaliśmy TUTAJ.
Jeszcze przed przerwą dorobek "Lewego" mógł być bardziej okazały. Weteran ponownie pokonał Sorię, ale tym razem Hiszpana uratował wyraźny spalony. "Blaugrana" rozkręcała się jednak z minuty na minutę i wysokie tempo utrzymała po zmianie stron.
Swoje szanse mieli między innymi Yamal oraz Raphinha, którzy posłali groźne uderzenia. Tym razem jednak golkiper Getafe zdołał się zrehabilitować i kapitalnie powstrzymał duet skrzydłowych.
W 77. minucie plac gry opuścił obolały Lewandowski. Zawodnicy gości nie oszczędzali Polaka, w drugiej połowie był on regularnie sprowadzany na ziemię. Flick chciał więc oszczędzić swojego lidera i dał szansę Pedriemu.
Nie sprawiło to jednak, że "Blaugrana" grała znacznie mniej ofensywnie. Dość powiedzieć, że kapitalną okazję miał Garcia, ale Hiszpan nie zdołał trafić w światło bramki.
Ostatecznie, chociaż Getafe przycisnęło w samej końcówce, Barcelona wygrała 1:0 (1:0). Ekipa Flicka wygrała siedem z siedmiu meczów tego sezonu La Liga.
Hubert Kowalczyk25 Sep · 22:54