Legia poznała rywala! Stołeczni muszą awansować do Ligi Konferencji

Piotr Matusewicz / pressfocus
Legia Warszawa jest o krok od awansu do Ligi Konferencji. W ostatniej rundzie eliminacji "Wojskowi zmierzą się z KF Drita.
Najpierw Legia wywalczyła awans po emocjonującym dwumeczu z Brondby. W pierwszym spotkaniu stołeczni odnieśli wyjazdowe zwycięstwo 3:2.
W rewanżu podopieczni Goncalo Feio zaprezentowali się gorzej. Duńczycy mieli sporo okazji, aby odwrócić losy tej rywalizacji.
Ostatecznie "Wojskowym" udało się przetrwać trudniejsze momenty. Remis 1:1 przy Łazienkowskiej sprawił, że Legia wygrała cały dwumecz 4:3.
Legia czekała na rywala, którym miał być zwycięzca dwumeczu KF Drita - FK Auda. W pierwszym spotkaniu Łotysze zwyciężyli 1:0 po bramce Bruno Tavaresa.
W rewanżu Drita odrobiła straty. W 75. minucie Besnik Krasniqi wykorzystał rzut karny i doprowadził do remisu 1:1 w dwumeczu. Zawodnicy obu drużyn musieli przystąpić do dogrywki.
Auda kapitalnie rozpoczęła dodatkowe dwa kwadranse. Już w 91. minucie Mor Talla trafił do siatki. W 102. minucie gospodarze odpowiedzieli za sprawą trafienia Rrona Brojy.
W 115. minucie Albert Dabiqaj zdobył bramkę na wagę awansu. Drita wygrała 3:1, wyeliminowała Audę i zmierzy się z Legią Warszawa w czwartej rundzie eliminacji Ligi Konferencji.
Pierwszy mecz zostanie rozegrany 22 sierpnia w Warszawie. Rewanż odbędzie się tydzień później.
Adam Kłos15 Aug · 22:51