Legia nowym liderem! Dwa karne i wysoka wygrana z Radomiakiem [WIDEO]

Pawel Bejnarowicz / pressfocus
Legia Warszawa w niedzielę została nowym liderem PKO Ekstraklasy. Stołeczny zespół wygrał aż 4:1 z Radomiakiem Radom. Dwie bramki padły po rzutach karnych.
Legia od początku spotkania przejęła inicjatywę na murawie. W pierwszym kwadransie szczęścia próbowali Alfarela oraz Morishita, lecz żaden z nich nie zdołał trafić do siatki.
Radomiak próbował odpowiedzieć za sprawą Alvesa oraz Peglowa, ale były to uderzenia niecelne. W 38. minucie po analizie VAR podyktowano natomiast rzut karny za zagranie ręką Mammadowa.
Do piłki podszedł Blaz Kramer i nie zmarnował stuprocentowej sytuacji na gola. W doliczonym czasie gry kolejny cios zadał natomiast Bartosz Kapustka.
W drugiej części spotkania Radomiak ruszył do ataku i zdobył bramkę kontaktową. Po znakomitej asyście Leandro Tobiasza pokonał Capita.
W 67. minucie bardzo nieodpowiedzialnie we własnym polu karnym zachował się Damian Jakubik. Obrońca gospodarzy zdzielił łokciem w polu karnym Claude Goncalvesa.
Efektem była kolejna "jedenastka", którą na gola zamienił Marc Gual. Radomiak mógł jeszcze złapać kontakt, lecz Tobiasz znakomicie zatrzymał Capitę.
W końcówce Legia trafiła natomiast na 4:1. Z debiutanckiego gola w barwach "Wojskowych" mógł cieszyć się Wojciech Urbański, a ekipa Goncalo Feio została nowym liderem PKO Ekstraklasy.