Legendy na finale EURO 2024. Przyniosły szczęście Hiszpanii [ZDJĘCIE]

Fabio Ferrari / pressfocus
Na finale EURO 2024 nie brakowało znanych postaci ze świata futbolu. Wśród gości były m.in. legendy Barcelony. Jak pokazał czas, przyniosły one szczęście nowym mistrzom Europy.
Reprezentacja Hiszpanii ograła Anglię (2:1) w finale EURO 2024 i sięgnęła po tytuł mistrza Europy. Na pierwsze w tym meczu bramki było trzeba jednak poczekać aż do drugiej połowy spotkania.
Wynik tego pojedynku otworzył Nico Williams, który wykorzystał dogranie Lamine Yamala. Euforia po stronie podopiecznych Luisa de la Fuente nie trwała długo. Pół godziny później było już 1:1.
Szybki atak reprezentacji Anglii na gola zamienił Phil Foden. Piłkarz Manchesteru City trafił do siatki zaledwie dwie minuty po zameldowaniu się na murawie. Finalnie nie wystarczyło to do zwycięstwa.
W samej końcówce bohaterem Hiszpanii został Mikel Oyarzabal. Trafienie atakującego zapewniło jego kadrze upragniony tytuł mistrza Europy, po który reprezentacja ta sięgnęła czwarty raz w historii.
Zwycięstwo zespołu prowadzonego przez Luisa de la Fuente śledziło wiele znanych postaci ze świata futbolu. Na meczu byli obecni David Villa, Xavi i Andres Iniesta, którzy przed laty grali w tej kadrze.
Piotr Sidorowicz 14 Jul · 23:43