Lechia znokautowana! Fatalny powrót Gdańska do Ekstraklasy [WIDEO]

Screen Canal+Sport
Lechia Gdańsk przegrała z Motorem Lublin 0:2 (0:0) na własnym boisku. Drugi z beniaminków dwukrotnie wykorzystał moment ospałości gospodarzy.
Na rozkręcenie się obu zespołów trzeba było nieco poczekać. Finalnie lepsza wydawała się Lechia, dwa niezłe strzały oddał Wjunnyk. Były one jednak niecelne.
W drugiej połowie trener Motoru jako pierwszy zdecydował się na większą liczbę zmian. Na boisku zameldował się między innymi Król. Napastnik miał swój niebagatelny wkład w końcowy wynik.
W 72. minucie Wolski przejął bezpańską piłkę, a następnie wrzucił na głowę Mraza. Ten złożył się bardzo dobrze, uderzył "szczupakiem" i trafił do siatki.
W 74. minucie Motor ukąsił raz jeszcze. Tym razem skrzydłem urwał się Król, który posłał podanie w pole karne. Tam najlepiej zachował się Ceglarz, który doskoczył i zdobył drugą bramkę dla zespołu gości.
Na to Lechia nie zdołała jakkolwiek odpowiedzieć. Przegrała 0:2 (0:0) w pierwszym meczu na własnym boisku po powrocie do Ekstraklasy. Motor zaś odniósł premierowe zwycięstwo.
Hubert Kowalczyk26 Jul · 22:22