Lechia odpadła z Pucharu Polski! Przegrała karne z drugoligowcem [WIDEO]

Kolejna sensacja w Pucharze Polski. Pogoń Grodzisk Mazowiecki, która występuje w Betclic 2 Lidze, po rzutach karnych wyeliminowała Lechię Gdańsk. Po dogrywce było 1:1.
Lechia dostała pierwsze ostrzeżenie w 33. minucie. Pogoń otrzymała jedenastkę za faul Neugebauera na Apolinarskim. Do jedenastki podszedł Odolak, ale jego uderzenie zatrzymał Sarnawskyj.
Goście objęli prowadzenie na początku drugiej połowy. Po zagraniu Sezonienki piłkę do bramki Pogoni wepchnął D'Arrigo.
Pogoń walczyła o doprowadzenie do remisu. Jej upór został nagrodzony w końcówce doliczonego czasu. Do dogrywki doprowadził Noiszewski.
Dodatkowy czas gry przebiegał pod dyktando gospodarzy. Pogoń szybko mogła objąć prowadzenia, ale Apolinarskiemu zabrakło nieco precyzji. Po jego strzale z ostrego kąta piłka odbiła się od poprzeczki i słupka bramki Lechii.
Żadna z drużyn w dogrywce nie zdołała strzelić zwycięskiego gola. O wszystkim zadecydował konkurs rzutów karnych. Gospodarze znaleźli się w trudnej sytuacji po drugiej serii, gdy Sarnawskyj obronił uderzenie Łosia. Po trzeciej był już remis, bo Sydorenko zatrzymał strzał Pllany.
Decydująca była piąta kolejka, w której Sydorenko obronił piłkę kopniętą przez Viunnyka. Awans Pogoni dał Niewiadomski.
Marcin KarbowskiDzisiaj · 17:19