Lautaro Martinez bohaterem Argentyny! Mistrzowie świata wyszarpali zwycięstwo [WIDEO]

Reprezentacja Argentyny błyskawicznie zapewniła sobie awans do fazy pucharowej Copa America. Mistrzowie świata w swoim drugim meczu na tym turnieju wygrali z Chile 1:0.
Argentyńczycy, którzy na inaugurację wygrali z Kanadą, przeważali od początku meczu, ale nie potrafili znaleźć sposobu na Claudio Bravo. Najbliżej był Leo Messi, który w 36. minucie kropnął z dystansu, ale piłka trafiła tylko w słupek.
Chile nie proponowało nic. Emiliano Martinez przed przerwą nudził się w swojej bramce. Rywale nie oddali w jej kierunku ani jednego strzału.
Po przerwie obraz gry był podobny, choć Chilijczycy w końcu zaczęli atakować nieco śmielej. Kluczowa dla losów meczu okazała się zmiana, którą Lionel Scaloni przeprowadził w 73. minucie. W miejsce Juliana Alvareza na boisku pojawił się Lautaro Martinez. To on był bohaterem meczu.
Mistrzowie świata wyszarpali wygraną niemal w ostatniej chwili. Martinez strzelił zwycięskiego gola w 88. minucie. Po dośrodkowaniu Messiego z rzutu rożnego zagotowało się w polu bramkowym, piłka w końcu trafiła do Martineza, a ten bez zastanowienia wpakował ją do siatki.
Chile w ostatniej kolejce powalczy o awans z Kanadą, która po dwóch kolejkach ma trzy punkty. W nocy wygrała z Peru
Ostatnia kolejka w grupie A zostanie rozegrana w nocy z soboty na niedzielę polskiego czasu. Argentyna zagra z Peru.
Marcin Karbowski26 Jun · 07:26