Krew, pot i zwycięstwo! Przełamanie Manchesteru United [WIDEO]

screen/Viaplay
Manchester United wreszcie wygrał mecz ligowy. Podopieczni Erika ten Haga mieli problemy w starciu z Brentford, ale zdołali zwyciężyć 2:1.
Manchester podszedł do tego starcia po fatalnej serii. W pięciu poprzednich spotkaniach podopieczni Erika ten Haga nie zanotowali ani jednego zwycięstwa.
Brentford już w 3. minucie stworzyło groźną sytuację. Vitaly Janelt dograł do Kevina Schade, który fatalnie się pomylił. Niemiec nie trafił w piłkę, znajdując się tuż przed bramką Andre Onany.
W 7. minucie Bryan Mbeumo huknął nad poprzeczką. W pewnym momencie Matthijs de Ligt zalał się krwią po zderzeniu z Schade, o czym szerzej pisaliśmy TUTAJ. Po kwadransie Lewis Potter trafił z wolnego w mur.
W końcu gospodarze ruszyli do ataku. Garnacho został zablokowany, a Schade zatrzymał Rashforda. Z kolei Damsgaard oddalił zagrożenie po niecelnej wrzutce Martineza.
W 26. minucie Flekken obronił strzał Garnacho. Następnie Onana kapitalnie powstrzymał Norgaarda. Za to Flekken wygrał jeszcze jeden pojedynek z Garnacho.
W doliczonym czasie pierwszej połowy Pinnock trafił do siatki. Jamajczyk wykorzystał centrę Damsgaarda z rzutu rożnego. Zawodnicy United protestowali, ponieważ tuż przed stałym fragmentem gry sędzia odesłał De Ligta za linię boczną. Arbiter sygnalizował, że Holender musi dostać nowy opatrunek. Z jego głowy nadal lała się krew.
Do przerwy podopieczni Thomasa Franka prowadzili 1:0. Na początku drugiej połowy Pinnock ofiarnie zatrzymał szarżującego Hojlunda. Do remisu doprowadził za to Garnacho. Argentyńczyk wykorzystał znakomite dośrodkowanie Rashforda.
W 51. minucie Garnacho oddał kolejny kąśliwy strzał. Tym razem Flekken zdołał zbić piłkę na rzut rożny. Holender interweniował też przy próbie Casemiro. Po godzinie gry Flekken złapał futbolówkę, zatrzymując Fernandesa.
Manchester atakował i zdobył drugą bramkę. W 63. minucie Fernandes sprytnym zagraniem uruchomił Hojlunda, a ten posłał piłkę obok Flekkena. Duńczyk strzelił swojego pierwszego gola w tym sezonie ligowym.
W 68. minucie Flekken uchronił swój zespół przed utratą trzeciego gola. Bramkarz wygrał pojedynek z Dalotem. Następnie Ten Hag ściągnął z boiska Hojlunda, wprowadzając Zirkzee. W 78. minucie Casemiro huknął obok bramki. Z kolei Zirkzee zmarnował dogodną sytuację na strzelenie swojego drugiego gola w Premier League.
W 87. minucie Casemiro zgłosił kontuzję. Brazylijskiego pomocnika musiał zmienić Manuel Ugarte.
Ostatecznie Manchester wygrał 2:1, dzięki czemu awansował na dziesiąte miejsce w tabeli. Brentford zajmuje 12. lokatę.
Adam KłosDzisiaj · 17:59